BEDEN AVCISI -14-

Fil Adasındaki günlerimiz hızla geçti. Son gecemizi sahilde yürüyerek geçirmeye karar vermiştik. Yakamoz vardı ve WholeMoon Party sesleri, sahilin en uzak köşesinden bize kadar geliyordu. Çantalarımızı önceden hazırlamış, yatak odasına bırakmıştık ve bizi Pattaya’ya götürecek servis sabah erkenden gelecekti.

Gündüz yakan beyaz kumlar gece serindi ve ince dalgalar ışıltıyla sahile vurup duruyordu. Gan sessizdi. Üzerine uzun beyaz bir tişört giymiş, saçlarını başının üzerinde toplamıştı. Yıbratıcı geçen aylardan sonra o tatil bana ilaç gibi gelmişti. Beni zehirleyen duygulardan arınmış ve düşünceleri def etmiş gibiydim. Ama ülkeme döndüğümde ne yapmam gerektiği düşüncesi bana ince bir kaygı veriyordu.

“Yine gelir misin?”

Gan’ın sorusuyla irkildim. Gideceğimi biliyordum elbet ama tembelce ve aheste geçen o günler sanki hiç bitmeyecek gibiydi.

“Sanırım… Yani olabilir ama… emin değilim…”

“Bekleyen bir kadının mı var?”

Gan’a Olga’dan bahsetmemiştim. Aslında kendimden bile çok az bahsetmiştim. O bir tatil kaçamağıydı ve gereksiz detaylar gibi gelmişti bana. Fakat Gan’ın sorusunda bir beklenti sezmiştim. Benden birşey istiyor gibiydi.

“Yok Gan… Yalnızım…”

“O zaman…”

Devamını getirmedi. Sesimdeki isteksizliği sezmiş olmalıydı.

“Gelmemi ister misin?”

“Gelirsen seni kuzeye götürürüm… muhteşem bir doğası var… şelaleler… tapınaklar…”

Eğer dönersem Gan’la yaşadıklarımızın bir ilişkiye dönüşeceğini biliyordum. Beni fazlasıyla mutlu etmişti. o yaşıma dek ilk kez egom okşanmıştı. Değerli ve önemli hissetmiştim. hem yatakta hem yatak dışında uyumluyduk. Ama herşeyini kaybetmiş bir adamdım, kör bir kuyunun içinde başaşağı düşmekteydim ve Gan’a tutamayacağım bir söz vermek istemiyordum. Ülkeme dönmeli, bir iş bulmalı ve yeni bir hayat kurmalıydım. Ama toparlanmam ne kadar sürecekti ve Gan o yeni düzenin parçası olabilir miydi bilmiyorum.

“Söz veremem Gan!”

“Bekleyim mi?”

Konunun berbat bir yere gideceğini anladım. Tüm o büyüyü bozmamak için onunla yüzleşmem gerektiğini anladım. Durdum ve onu oturmak için kumsala uzanmış bir palmiye gölgesine doğru çekiştirtim.

“Oturalım!”

“…”

Partinin sesleri artık daha yakından geliyordu ve uzaktan gece denize girmiş gençlerin çığlıkları duyuluyordu.

“Beni bekleme Gan!”

Dedim ve onun bulutlanan yüzüne bakarak tane tane tüm yaşam öykümü basitçe anlattım. Ülkemi, 74 savaşının fakir bıraktığı ailemi, bir yerlere gelmek için verdiğim mücadelemi, burslu okuduğum özel okulu, hüzünlü yüzüyle Olga’yı, evli geçen yıllarımı, boşanma sürecimi ve herşeyimi nasıl kaybettiğimi.

Ben anlattıkça yüzü değişti ve bittiğinde huzurlu bir hal aldı. Beni dinlerken bedenini bana sarmıştı. Sıcaklığını hissedebiliyordum.

“Son paramı buraya gelmek için harcadım. Dönünce sıfırdan başlamam gerek. Başıma ne gelecek bilmiyorum ve sana söz veremem.”

Dürüsttüm ama kalbi kırılan bir kadın gibi onu def etmek için yalan söylemiş olduğumu düşünmesinden korkuyordum.

“Ülkene dön, çabala ve seni burda beklediğimi bil.”

“…”

“Ara sıra yaz…”

“…”

“Eğer başka biri olursa söyle… Ben de önüme bakarım.”

Zor olmuştu ama rahatladığımı hissettim. Onu sarıp yüzüne öpücükler kondurdum. Sonra kulağıma eğildi.

“Gerçekten dövüyor muydun? Yani yatakta…”

“Yani…”

“Filmlerdeki gibi mi?”

“Evet…”

“Öyle birine benzemiyorsun!”

“Değilim Gan… Ama eşin isteyince… Haz vermek için!”

“Peki sen?”

“Haz… diyemem… Ama onu öyle görünce…”

O an zihnimde Olga’yla yaşadıklarım canlanmaya başladı. Bağlı el ve ayakları; kapalı ağzından çıkan iniltiler ve dahasıyla… Şeytanın karanlık içindeki sırıtışı gibi.

Aniden sustuk ve palmiyelerin kuytusunda gözlerimiz birbirini buldu. Gan’ı kumların üzerine yatırdım, beyaz elbisesini yukarı sıyırdım ve çamaşırını kenara çekerken parmaklarımın ucunda ıslaklığını hissettim. Son anlarımız, vahşi, sert ve kumluydu. Tek eksik o an parti alanından atılacak havai fişeklerin siyah gökte patlamalarıydı.

-Devam Edecek-

 

BEDEN AVCISI -14-’ için 12 yanıt

Add yours

 1. 1. cümle “Ülkene dön, çabala ve seni burda beklediğimi bil.” Kadın ne sebeple bekliyor. Biraz Türk filmi gibi olmuş. Yani bu durumda olan bir bayan niye beklesin ki?
  2. Cümle “ O an zihnimde Olga’yla yaşadıklarım canlanmaya başladı.” Grinin Elli Tonu, geldi aklıma. Modern prensin yani Kaan’ın içinde bulunduğu psikoloji nedir? Teşekkürler 😊

  Liked by 1 kişi

  1. Yeşilçamla büyüdük biraz alaturka esintiler olmalı değil mi? 🙂 Kazancakisi bilirsiniz ve onun Zorbasını. Zorba don kıyısındaiken slav bir kadınla beraber olur. Giderken kadın ona: “Seni bir ay beklerim, dönmezsen özgürsün ben de öyle der” Kaan’ın psikolojik durumunun açık olduğunu düşünüyorum. kötü bir boşanma sürecinden çıkmış ve bir arınma süreci yaşamaya çalışıyor. genel olarak “durgun” ve izler pozisyonda.

   Liked by 1 kişi

   1. Kaan.
    Aslında her ilişki insanı kendisinin hiç tanımadığı parçasıyla buluşturur. Ve her ilişki kendimiz hakkında çok öğretir. İlişkilerinizden ne öğrendiniz?

    Liked by 1 kişi

   2. ilişkilerimden çok öğrendim ama buraya sığdıramayız)))) Kaan henüz kendini bulmuş bir karakter değil. o yüzden kendi değil mi sorusu için biraz erken bir aşama)))

    Liked by 1 kişi

   3. Kendi değil mi, derken ilişkilerinde sergilediği kişilikler. Doruk, Olga ve Gan ile olan ilişkilerini düşündüm. Arada yaşadıkları burada olmadığı İçin. Parça parça gözlem de haliyle görünen kadar oluyor. Bir kanı yok.

    Liked by 1 kişi

   4. bunu konuştugumuzu hatırlıyorum ama 😒 kaanin geçmişine gidip geri geldik ve aslında henüz olga ile ne yaşadığından bahsetmedim. ilerki bölümlerde daha aydınlatici olur umarım

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: