BEDEN AVCISI -7-

Doruk’u ciddiye alma, demişti Olga, şımarık bir çocuktan farksızdır! Koltuğun diğer ucundan bana bakıp konuşmuştu.

Cumartesi planımızı iptal etmiştik ve Olga Doruk’la yaşadığım kavgayı duyunca, ilk kez bekar evime gelmişti. Saat öğleye geliyordu ve yemek işini eve paket söyleyerek halletmeye karar vermiştik.

Ben, benden önceki kiracılardan kalma İKEA tarzı geniş kanepenin bir ucunda, Olga ise diğer ucunda oturuyordu. Ona yaklaşmamdan rahatsız olduğunu bildiğimden mesafemi koruyordum. Gözleri ara sıra yüzümdeki izlere kayıyordu. Fazla bir şey yoktu, şişmiş bir dudak ve yanak ile alında ufak sıyrıklar. Doruk’un parmaklarındaki yüzükler yüzümü parçalamadığı için şanslı sayılırdım.

“Neden konuşmak istedi anlamadım! Bitirmediniz mi?”

Olga’ya Doruk’un bana söylediklerini anlatmayacaktım. İçimde herşeyi bilmek istiyordum. Ama konuyu açmaya cesaretim yoktu. Büyü zaten bozulmuştu ve herşeyi bilmek için ısrar edersem Olga’yı kaybedeceğimi hissediyordum. Soruma doğrudan bir cevap vermedi ve iki kolunu bana uzattı.

“Gel Kaan!”

Tamamen hislerimle davrandım ve ona doğru uzanıp, başımı kucağına yasladım. Öylece uzanmama izin verdi ve ince zarif parmakları yüzüme dokundu. Ama yüzüme bakmıyordu. Gözlerini çevirmiş tam karşı duvarda, yine eski kiracıdan kalma Goya’nın 3 Mayıs eserinin kötü bir taklidi olan resme bakıyordu. Huzurlu olması gereken bir oturma odasında göze fazlasıyla vicdana batan bir eserdi. Ama onu benden önceki sanat tarihi öğrencisi kiracının zevkine saygı olarak öylece bırkamıştım.

“Anlatması zor…”

Belli belirsiz duyulan bir sesle konuşmuştu ve bir masal gibi anlatıp durdu. Cümleleri dağınıktı; bu da ona gizemli bir hava katıyordu.

“Kendini vazgeçilmez sanıyordu… Aşırı bir özgüven… Ama iyi bakınca derin bir korku, sonra korkuyu gizlemeye çalışan bir hiddet…Ondan etkilendiysen hemen anlıyor… Ağına düştüğün bir örümcek gibi, sarıp duruyor, kımıldatmadan tüm enerjini emmek için… Ama kaçtım…”

Kucağı sıcacıktı, kokusu tazeydi ve yüzümde gezen elleriyle büyülenmiştim. Heyecanım katlanılmaz bir tatlı acıya dönüşmüştü.

“Daha fazla anlatmamı isteme! Bitti!”

Bitti kelimesi zihnimde yankılandı. Hala istediğimi öğrenmediğim halde, hafifledim ve yerimden doğrulup ilk kez onu öpmeye cesaret edebildim. ilk kez de olduğu gibi yavaş ve yumuşak olmalıydı belki ama hızlı ve sertti.

Bana karşılık verdi ve dakikalarca yüzünün her yanını öptüm; küçük büyük sert yumuşak ıslak kuru fark etmeden…

Artık tamamen benim olduğuna inandığım an, onu belinden kavrayıp altıma doğru uzatmaya çalıştım. Ama ani bir şekilde durdu ve yeşil gözlerini gözlerimin içine dikti.

“Lütfen… Zamanı değil…”

Belki ısrar etmeli ve bana boyun eğene kadar onu zorlamalıydım. Doruk’a izin vermiş miydi? Fark eder miydi? İçine alsa? Şimdi ya da sonra ne değişirdi? Zihnimi sorular işgal etti ve yapamadım. Heyecanımı bastırmaya çalışarak derin bir nefes aldım ve doğrulup yanına oturdum.

“Peki… Olga… Seni…”

Devamını getiremedim. O da duymak istemiyormuş gibi yerinden kalktı ve gitmeye yeltendi. Ayağa fırlayıp onu kollarıma aldım ve ilk kez sıkıca sarıldık. Daha o an ona doyamadığımı hissediyordum. Heyecan ve mutluluk midemde katlanılmaz sızılara dönüşüyordu. Artık aynı tüpün içinde olduğumuzu biliyordum ve dediğim gibi reaksiyon vardı. O ulaşılmaz gördüğüm hüzün yüklü kadın kollarımdaydı ve bu gerçekti.

Bekar evimde beni yalnız bırakıp giderken, yüzünde hüzünden eser yoktu. Bense sevinç patlamaları yaşıyordum. Hala dudaklarımda izi ve üzerimde kokusunu taşıyordum. O gidince kanepeye balıklama atlayıp başarımın şişirdiği egomla kıvranıp durdum.

Beni aptal bir kavgaya sürükleyen Doruk’a kızmam gerekirken, ona minnet duyuyordum. Onun o saçmalıkları olmasa, Olga bekar evime muhtemelen gelmeyecekti. Ama Doruk’u düşündüğüm an içim, sinsi bir zehirle dolmuştu ve kulaklarımda onun kayalıklara çarpan dalgalara karışan çığlığı çınlamıştı.

“OROSPUMLAEVLEN!”

-Devam Edecek-

 

BEDEN AVCISI -7-’ için 4 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: